Sıkça Sorulan Sorular


Rotamen, çoklu rota planlama, mobil yönetim ve optimizasyon servisidir. Günlük olarak birçok adrese hizmet ulaştıran firmalar için geliştirilmiştir. Hizmet noktalarına, belirlediğiniz öncelik ve iş kurallarına göre en uygun iş, rota sıralamasını oluşturup, Rotamen mobil uygulamanıza iş ataması yapabilirsiniz. Mobil Uygulama ile sahayı anlık izleyip raporlayabilir, planlanan gerçekleşen raporlarını alabilirsiniz. Sahadaki kullanıcı iş listesinde Başlat?a bastıktan sonra tüm gerekli bilgileri uygulamada bulabilmekte, Nasıl Giderim özelliğiyle bölgeye hakim olmasa da noktaya İşlerin gecikme durumu, sıralamaya uyulmuş mu gibi statü raporlarını günlük, haftalık, aylık alabilir sahayı performans raporlarıyla yönetebilirsiniz. Bir işi kaç araçla yaparım ya da ne kadar zamanda kaç km?de yaparıma cevap verebilen ve planlananın sahada uygulanmasını ve ölçümlenmesini sağlayan Rotamen İTÜ Teknokent?te geliştirilmektedir.

Saha ekiplerinize planlama yaparken harcadığınız mesai ve mükerrer işi azaltmak, planladığınız rotaları gerçekleşenle karşılaştırmak ve statü,nokta,müşteri bazlı raporlar alarak sahayı veriye dayalı yönetebilmenizi sağlayan Rotamen'e hemen üye olun ve optimizasyona başlayın.

Saha ekibi olan ve günlük hizmet noktalarına araç/satış temsilcisi gönderen tüm operasyonlara Rotamen cevap verebilmektedir. Siz de Rotamen'e üye olarak ve iş hacminize göre paketinizi seçerek servisimizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Önce Rotamen'e üye olmanızı bekliyoruz. Uygulamaya Git tuşuna basarak üye olduktan sonra ücretsiz servisi denemek amacıyla 7 Nokta yükleyebilir ayar setlerini değiştirerek rota planları çıkartabilirsiniz. Günlük hizmet götürdüğünüz nokta iş hacmine göre size uygun olan paketlerden birini satınalabilir, aylık olarak rotamen'i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Serbest Stil Yazılmış Adreslerinizi Rotamen'e Excel'le veya Text olarak veya haritadan işaretleyerek yüklemeniz ile beraber rota planlamanıza başlayabilirsiniz.

Yüklediğiniz adreslerden kapı no seviyesinde koordinatlanabilenler adres listenizde YEŞİL renk ile Yol seviyesinde Koordinatlananlar TURUNCU renk ile gözükecektir. Adres Kalitesi yeterli olmayanlar KIRMIZI ile ayrıştırılmış olarak listede düzeltmeniz için veya silmeniz için kararınıza göre rota planlamasında düzeltilmesiyle beraber kullanılacak veya listeden onayınızla çıkartılacaktır.

Planlamanızda önemli etkisi olan kriterleri yüklediğiniz excelde veya sonradan uygulama üzerinden manuel ekleyebilir, düzeltebilir rota planla tuşuna basarak rotalarınızı harita üzerinde görüntüleyebilir, iş listenizi Rotamen IOS veya Android Mobil uygulama kullanan saha ekiplerinize gönderebilirsiniz.

Mesai, Çalışan Sayısı, Noktada Duraklama Süresi, Trafik Dahil, Maksimum Uğranacak Nokta Sayısı, Her Nokta için Yükleme Ağırlık Kapasitesi, Yakıt Masrafı, Yol Alacağı KM gibi kriterlere göre rota planlaması yapabilirsiniz.

Ana menüden Mobil Saha Kullanıcılarınızı tanımlayabilirsiniz.

Yeni kullanıcı seçeneği ile ekibinizin bilgilerini (Ad, Soyad, E-Mail, Cep Telefonu, Rota Planı Rengi vb) tanımlayarak kaydedersiniz.

Yeni tanımladığınız elemanınıza artık rota atayabilirsiniz.

Mobil telefonuna gelen iş listesini tamamlayıp tamamlayamadığını anlık haritada görebilir, isterseniz sahadaki ekibinizin iş planını değiştirebilirsiniz.

Paket ve mobil uygulama kullanıcısı satın aldıktan sonra yeni bir mobil uygulama kullanıcısı oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz rotaları mobil kullanıcılarınıza atayabilirsiniz ve artık rotalardan o mobil uygulama kullanıcısı sorumlu olmuş olur.

Daha sonra saha elemanınız için oluşturmuş olduğunuz e-posta ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yapıldıktan sonra saha kullanıcısı lokasyon göndermeye başlar, bununla birlikte artık saha elemanınızın takibini yapabilirsiniz.

Mobil kullanıcı ona verilen listeyi başlatır ve mobil uygulama üzerinden işleri bitirdikçe tamamlandı veya tamamlanmadıya çeker. Tüm işler bittiğinde listeyi bitir der ve üstünde ki görev listesini tamamlamış olur.

Rotamen IOS ve Android Uygulamasını hemen indirebilir ve ekibinizi tanımlayabilirsiniz.

Rotamen Her paketinde 1 Adet Mobil Kullanıcı Fiyata Dahildir.

Satınaldığınız paketlere (Take Out Hariç) 30'a kadar Mobil Kullanıcı Satın Alabilirsiniz.

Tanımladığınız kullanıcı ekibinizden ayrıldığında kullanıcıyı Pasif'e çekebilirsiniz.

Her ay paketinize ek olarak dahil ettiğiniz mobil kullanıcı sayısı kadar Aktif kullanıcınız olabilir.

Uluslararası navigasyon ve sayısal index veri sağlayıcı HERE firması ile çözüm ortağı olan Rotamen index verisi her sene üç kez güncellenmektedir. 15 Senedir, birçok kurumsal firma tarafından tercih edilen altyapı sistem ve servisleri geliştiren ONUSS Bilg. Yaz. Dan. Ltd. Şti.'nin (www.onuss.com) Veri Sağlayıcı İş Ortağı olan HERE (www.here.com) ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Rota planı yaparken gün ve saat seçimi yapabilir, Rotamen'in istatistiksel verisini planlamada kullanabilirsiniz. Mobil kullanıcılara iş atamasını gönderdikten sonra sesli navigasyon özelliğini ve canlı trafik verisini kullanabilmektedir.

Rotamen size iş kısıt ve kurallarınızı tanımlayabileceğiniz, öngörülü planlama yaptıktan sonra plana uyum raporlarını anlık veya geçmişe dönük performans raporlarıyla alabileceğiniz, anlık olarak işlerinizi ve ekibinizi haritada izleyecebileceğiniz birçok faydayı sunan bir online saha işgücü çoklu rota planlama ve mobil yönetim servisidir. Bu kapsamda ücretsiz harita servislerinden ayrılmaktadır.

Rotamen'in aylık üyesi olmanın sağlayacağı avantajlardan biri de artık rotamen'de bir adres listeniz birikmektedir. Her defasında adreslerinizi servise yüklemek zorunda kalmazsınız. Sınırlı süreler dahilinde daha önce izlediğiniz rotalar da aynı şekilde kayıtlı tutulur. Rotamen zengin raporlarını geçmişe dönük alabilir, Zaman, Yakıt, KM gibi ölçümlemelere ulaşabilirsiniz.

Aylık üyelerimiz dilerse Rotamen'in kullanıcı dostu Web Servis API'sini kullanarak kendi uygulamalarıyla en hızlı şekilde entegre olabilir. YARDIM dokümanlarını inceleyerek detaylı bilgiye sahip olabilir Rotamen web servisini çağırabilirsiniz.

Rotamen'e şu anda tek seferde en fazla 200 adresten oluşan bir excel veya text dosyası veya haritadan tek tek adres/koordinat ekleyebilirsiniz.

Satınaldığınız üyelik paketinin günlük kullanım limitleri dahilinde her gün 200'e kadar listelerinizi Rotamen'e yükleyebilir veya adres defterinden ekleyebilir ve rotalarınızı planlayabilirsiniz.

200 Noktadan oluşan Text veya Excel formatında adres dosyalarınızı Rotamen'e yükleyebilirsiniz, rota plan dosyanızı çıktı olarak alabilirsiniz. Kullanıcı Kılavuzlarını destek amaçlı kullanabilirsiniz.

Planlanmış rotalarınızı e-mail ile gönderebilir, yazdırabilir, link olarak mobil cihazlarınıza gönderebilir ve aylık üye iseniz 90 gün süre ile Kayıtlı rotalarınızı tekrar yükleyebilir ve kredi limitleriniz dahilinde yeniden planlama yapabilirsiniz.

Google Play veya App Store'dan Rotamen Mobil Uygulamasını yükleyiniz. Web arayüzü üzerinden yarattığınız saha kullanıcı email adresi ve şifresiyle giriş yaptıktan sonra üzerinize atanmış olan görev listesini görebileceksiniz.

Free/Ücretsiz Deneme paketini kullanabilmeniz için Rotamen'e ücretsiz üye olmanız yeterlidir.
Hizmeti satınalma kararınızı değelendirebilmeniz için kullanım kolaylığı, adres yükleme, rapor alma, rota planı çıktısı gönderme gibi çıktılara ulaşabileceğiniz, 7 Nokta veya Adrese rota planlaması yapabilirsiniz. İş kural setlerini sınırsız şekilde değiştirerek bu 7 Adres için kullanabilir, satınalma paketiniz için iş hacminize en uygun tercihi yapmak adına fiyatlandırma bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Aylık Üyelik modeli mevcuttur. Hergün paketinizin kapsamı dahilinde yüklediğiniz adresler kredinizden düşer. Her gün yeni kredi yüklenir. Bir kredi Bir Adres veya Koordinat olarak hesaplanır ve Rota Planla Tuşuna bastıkça Krediniz düşer.

Aynı gün içerisinde rotada kullanılarak krediden düşmüş olan adres/koordinatlar iş kural ayarları değiştirilerek tekrar tekrar kullanılabilir.

Aylık Üyelikte hergün planlanacak adres adedine göre alternatifli paketler sunulmuştur.

Aylık Rotamen Paketler
Mini - Her Gün 50 - Aylık 1.500 Kredi (Adres veya Koordinat)
Midi - Her Gün 100 - Aylık 3.000 Kredi (Adres veya Koordinat)
Pro - Her Gün 200 - Aylık 6.000 Kredi (Adres veya Koordinat)

Dönem sonundan önce krediniz bitmesi durumunda 100 Kredi (Adres veya Koordinat) Limitli Kullan Çık(Take-out) Paketini satınalabilirsiniz. Bu 100'lük krediyi dilerseniz tek seferde dilerseniz parçalı olarak 30 gün süreli olarak kullanabilirsiniz.

Rotayı Yazdır/Print, Web Servis API, E-Mail Gönder, IOS, Android cihazlara veya navigasyon cihazlarına Gönder, İş Karar Ayarlarını Düzenle, Nokta Ekle, Düzelt, Adres Defteri, Rota Kayıt (90 Gün) Özelliklerinden Aylık Rotamen Üyeleri faydalanabilir.

Yukarıda yeralan günlük hizmet lokasyon adetlerine göre size uygun olan paketi satınalabilir, rota planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Not: Bu paketlerin iş hacminize cevap vermemesi durumunda fiyatlandırma bölümünde yeralan Bana Özel Formunu doldurabilir, talebinizi bizlere iletebilirsiniz.

Mobil Kullanıcı Ekleme: Kullandığınız pakete toplamda 30 kullanıcıya kadar ek kullanıcı satınalabilirsiniz. Paketinizi kalan gün kadar satınalacağınız ek adette mobil kullanıcı ile kullanabilirsiniz, aylık yenileme döneminde paketiniz son toplam mobil kullanıcı ile ücretlendirilir.

Mobil Kullanıcı Azaltma: Satınaldığınız mobil kullanıcı sayısını azaltmak istediğinizde bir sonraki ay paketinizin ücreti güncellediğiniz azalttığınız kullanıcı sayısı kadar ücretlendirilecektir.

Kredi Kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Aylık üyeliği tercih etmeniz durumunda, satınaldığınız paketin ücreti tanımladığınız kredi kartından, üyelik sözleşme kurallarına uygun olarak aylık olarak çekilecektir.

Üye girişi yaptıktan sonra Kullanıcı menüsü altında yeralan Ödeme ve Kullanım Detayları bölümünden, satınalma yaparken aktif olarak işaretlediğiniz 'Düzenli Ödeme' Seçeneğini pasif hale getirerek sonraki aylar için kredi kartınızdan otomatik çekim yapılmasını engelleyebilirsiniz.

O ay kullandığınız kredi var ise ay bitimine kadar kullanabilirsiniz. Kullanılmayan Bakiye kredi karşılığında kartınıza aylık paket hizmet bedeli iade edilmez. Ancak o ay pakeitinizden hiçbir kredi yüklemesi yapmadıysanız veya mevcut adres defterinizi kullanarak bir işlem yapmadıysanız, kısaca Rotamen'i o ay hiç kullanmadıysanız kredi kartınıza o aya ait paket ücreti geri ödenir.

Evet, 'Bana Özel' Bölümünü veya sağ alt köşede gördüğünüz destek formunu doldurursanız Rotamen satış ekibi size 24 saat içerisinde iletişime geçerek statik ve dinamik rota planlama algoritmalarımız ve farklı sektörlere özel konumlandırdığımız diğer Rotamen'lerimiz hakkında bilgi verebilir.

ONUSS ekibinin geliştirdiği saha işgücü kaynak Yönetim ve rota optimizasyon sistemleri, Kurye, Kargo, FMCG, Bankacılık, Lojistik vb. birçok sektörde hizmet vermektedir. İhtiyacınıza özel çözümle size en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.